Buty przyjazne dla stóp Twojego dziecka

Model 1070 DAFO

Numeracja od 20 do 42 Jak sprawdzić numer obuwia

Orteza Zintegrowana z Butem Aurelka®

Zalecana jest w przypadku niedowładów kończyn dolnych u dzieci (często połączonych z przykurczami mięśni lub grup mięśniowych) oraz u osób z utrwalonymi zniekształceniami stóp. Jest alternatywą dla ortez i butów ortopedycznych zamawianych oddzielnie.

Zastosowanie odpowiednich ortez i obuwia ortopedycznego jest konieczne do pionizacji i nauki chodzenia. Ortezy dostępne na polskim rynku stosujemy zawsze łącznie z obuwiem ortopedycznym. Zazwyczaj ortezę i obuwie ortopedyczne wykonują różni producenci i efekt końcowy często nie jest tym optymalnym dla danego pacjenta. Zdarza się, że zapięcia ortezy źle układają się w bucie, sposób zapięcia i kształt buta przeciąża elementy ortezy, a wielokrotne wkładanie sztywnej ortezy uszkadza samego buta. Zazwyczaj brak jest możliwości sprawdzenia, czy oba elementy prawidłowo ze sobą współpracują podczas chodu. 


Model 1070 - typu DAFO

Kod refundacji NFZ:  H.028

Zobacz zalety stosowania Ortezy Zintegrowanej z Butem Aurelka® oraz kartę pomiaru: 

  • jeden producent odpowiada za prawidłowe wykonanie zaopatrzenia ortopedycznego, dzięki czemu skraca się czas realizacji.
  • znika problem dublujących się zapięć ortez i obuwia. 
  • system zapinania BOA® ogromnie ułatwia samodzielne zakładanie obuwia przez pacjenta czy opiekunów. 
  • na ostatnim etapie wykonania, podczas próby na trakcie do badania chodu, możemy ocenić poprawę wydolności chodu (sposób obciążana stóp, ustawienie miednicy i tułowia) i ewentualnie, dzięki odpowiednio dobranym obcasom zastosowanym w podeszwie, uzyskać jeszcze większą poprawę.
  • możemy optymalnie określić wielkość skrócenia czynnościowego kończyny dolnej i zastosować odpowiednie wyrównanie (bez Ortezy Zintegrowanej z Butem Aurelka® jest to trudne w przypadku istniejących przykurczów stawu skokowego, kolanowego i biodrowego).

 

 

Materiał: Skóra: licowa, nubukowa
Gwarancja: Zobacz warunki
żółta stopa Vibram Produkt Medyczny Polska BOA® AurelkaORTO®
Dostępne wersje kolorystyczne
1070 DAFO/1070 Dafo

Model 1070 DAFO/1070 Dafo

Zobacz