Buty przyjazne dla stóp Twojego dziecka

O nas

 

Nieduża, rodzinna, polska firma EL-BUT już od 1996 roku na rynku. Specjalizuje się w produkcji obuwia profilaktyczno-korekcyjnego Aurelka.

Tradycja firmy sięga jednak do lat 30. XX wieku, kiedy to dziadek założyciela firmy EL-BUT był znanym szewcem wykonującym obuwie na indywidualne zamówienie. Można rzec, że historia zatoczyła krąg i teraz wnuk kontynuuje pracę swojego dziadka, produkując obuwie na życzenie klienta przy pomocy nowoczesnych maszyn.

 

Pan Mariusz, prywatnie ojciec 3 córek twierdzi, że decyzja o powstaniu marki Aurelka była przełomowa dla jego firmy, gdyż wymagała bardzo dużych zmian logistycznych, co nie jest łatwe w przypadku produkcji obuwia indywidualnego na tak dużą skalę. Dzięki temu wyszedł naprzeciw wszystkim rodzicom, którzy mają możliwość dopasowania wybranych butów do stóp swojego dziecka.

Zmiany mogą być różnego rodzaju. Do najmniejszych należą: dobór własnej kolorystyki, typu skóry i podeszwy, tęgości, a także zamontowania różnego rodzaju elementów korekcyjnych na zalecenie lekarza. Do tych już poważniejszych należą zmiany konstrukcyjne, jeśli dany klient musi takowe obuwie nosić. Zespół produkcyjny stara się w miarę możliwości technologicznych jak najlepiej ukryć wszystkie korekcje.

Najwięcej satysfakcji daje pracownikom zadowolenie dzieci, które mimo poważnych wad mogą nosić obuwie nieodróżniające się od obuwia rówieśników.

Nasza filozofia

Nasze obuwie ma za zadanie: ochraniać jeszcze nieukształtowane stopy dziecka przed zewnętrznym środowiskiem (niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi i twardym nieamortyzowanym podłożem). Wspierać i motywować poszczególne struktury i mechanizmy motoryki zarówno stóp, jak i całego organizmu. W przypadku wad stóp obuwie Aurelka ma na celu wesprzeć działania rehabilitacyjne. Jest uzupełnieniem leczenia.

Jesteśmy za tym, aby dziecięce obuwie było niewyprofilowane w środku, nie posiadało podparcia pod łukiem podłużnym. Dzięki temu dajemy stopie możliwość wysklepienia łuku podłużnego. Nie „rozleniwiamy”  więzadeł, ścięgien i mięśni, które odpowiadają za prawidłowe podtrzymywanie sklepienia stopy. Taka konstrukcja daje także możliwość zamontowania wkładki korekcyjnej, jeżeli jest taka konieczność.

Do każdej pary dołączamy wkładki wyściółkowe, które polepszają komfort użytkowania, nie ingerując w motorykę stopy. Gąbeczka daje dodatkową miękkość i amortyzację w okolicy pięty oraz dodatkowe podtrzymywanie koślawych pięt, zwłaszcza tych szczuplejszych.

Cała kolekcja została zaprojektowana
zgodnie z wytycznymi i we współpracy 
polskich i austriackich lekarzy ortopedów.

Aurelka na świecie